Kdo nezažil, nepochopí...
Navigace: U dvou tetiček > O chaloupce

O chaloupce

Po historii chaloupky jsme pátrali na místním úřadě a u lidí v okolí. Krom uvedených dvou tetiček, které tuto chalupu měly již jako několikátá generace v rodině, přebývalo se v ní jako v jedné z mnoha chalup na horách. Stáří se datuje do 18. století. Kamenná i dřevěná část je původní. Do dnešních dnů v kuchyňce zůstal ve zdi kruh na uvazování domácích zvířat. Kolem chaloupky jsou krásné lesy a volně roztroušené ostatní chalupy. V létě vás budou v noci do lesa lákat poletující bludičky a v zimě nebojácné srnky. Jestli potřebujete opravdu vypnout, doporučujeme pobyt mimo sezonu v týdnu, kdy je kopec liduprázdný a ticho a samota se dá doslova "krájet".

 

 

Praktické informace

Doprava: je možná autem z Prahy 70 min, busem i vlakem. V zimě při sněhu dostupnost autem ve výbavě s řetězy!

Stravování: vlastní vaření, restaurace Chata Bramberk cca 700 m, nebo 2 km krásné procházky do Horního Maxova. Zde jsou dvě restaurace s dětským hřištěm.

Těsné okolí: 5 minut chůze lesem koupaliště Lučany nad Nisou, na tom samém místě sjezdovka, lesy plné hub a borůvčí, rozhledna Bramberk, Jizerská magistrála (běžky).

Vyžití do 15 km: rozhledny, krásné cyklostezky, přehrada Jablonec nad Nisou, Liberecký aqvapark Babylon, Zoo, Ještěd, hrady, Josefův Důl, strmá železnice do Harrachova-Tanvaldský Špičák, Bedřichov apod.

Bramberk.jpg
Slovanka.jpg
Horní Maxov.jpg
Koupaliště.jpg
Přehrada Mšeno.jpg
Ještěd.jpg
Vlek U Pily.jpg
Jizerská magistrála.jpg
Špičák.jpg
 
© chalupajizerky.zapisnicek.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum